Zobacz nasze odkrycie

Natura potrafi zaskakiwać. I choć dowody na to znajdujemy nieustannie wokół siebie, to niektóre znaleziska potwierdzają to bardziej niż jakiekolwiek inne. Doskonałym przykładem jest granit znaleziony przez Pana Filipowskiego z Tychów, właściciela Pracowni kamieniarskiej Mariusz Filipowski & Syn.

Historia zaklęta w kamieniu

Ten dzień miał być kolejnym zwykłym dniem w pracy. Pan Filipowski zajmował się obróbką potężnego granitu, gdy nagle zobaczył, że w jego przekroju znajduje się coś niesamowitego. Po bliższym przyjrzeniu okazało się, że to „odbicie”, do złudzenia przypominające szkielet człowieka – niezwykle dokładne, zaskakujące i prowokujące do pytania: skąd się to tu wzięło?

Kamień pochodzi z Półwyspu Skandynawskiego i to zapewne tam należałoby szukać tropów. Jak na razie niezwykły granit oczekuje na pierwszych specjalistów, którzy ocenią jego wyjątkowość i zdradzą nieco więcej na temat znaleziska. Jedno jest pewne – zarówno pan Filipowski, jak i jego pracownicy przyznają, że to ewenement, jaki nie trafił się im przez niemal 50 lat działalności!

kamień

Rodzinny biznes

Firma jest przedsiębiorstwem rodzinnym, działającą na rynku już od 1967 roku. W trakcie 50 lat funkcjonowania Pracownia zrealizowała setki projektów wytwarzanych wyłącznie z najlepszych gatunków kamieni naturalnych – granitów i marmurów z całego świata. Od początku istnienia firmy priorytetem jest nie tylko wysoka jakość świadczonych usług, ale również innowacyjność realizowanych projektów. Ta maksyma znajduje swoje odzwierciedlenie w ofercie Pracowni, w której znajdziemy nagrobki, kominki z granitu, a także stoły i stoliki.

Galeria zdjęć